Web Tasarım Unsurları

Düzen, Renk, Grafik, Font, İçerik

Hizmet
Web Tasarım
Ajans
Rüya Markalar
Hizmet Detay
Web Tasarım Unsurları
Tasarım, belirli bir amaç için belli prensiplerin rehberliğinde, fikirlerin toplanması ve estetik olarak düzenlenmesi ve uygulanması sürecidir. Web tasarım son kullanıcılar tarafından bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden erişebileceğiniz elektronik web sayfalarında içerik sunma amacıyla yaratılan benzer bir işlemdir.

Web Tasarım Unsurları

Web tasarımı, aşağıdaki gibi tüm tasarım türleri ile aynı temel görsel öğlerin çoğunu kullanır.

Düzen : Grafikler, reklamlar ve metinlerin düzenlenme şeklidir. Web dünyasında kilit hedef, aradıkları bilgiyi bir bakışta bulmaya yardımcı olmaktır. Bu tasarım dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumaya yardımcı olur.

Renk : Renklerin seçimi amaca ve müşteriye göre değişir, güvenli web renklleri kallanarak, bir kişinin kişiliğini veya bir organizasyonun markasını taşıyan çok renkli tasarımdan basit siyah beyaz bir tasarımda kullanılabilir.

Grafikler : Grafiklerin tümü web tasarını geliştiren logolar, fotoğraflar, kücük resimler veya simgeler içerebilir. Kullanıcı dostu olmaları için, bunların çok sıkışık hale getirilmemesi veya yüklenmesinin yavaş olmamasına dikkat edilmeliri, web sayfasının rengi ve içeriği ile uygun şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Yazı Tipleri : Çeşitli yazı tiplerinin kullanımı bir web sitesi tasarımını geliştirebilir, çoğu web tarayıcısı yalnızca "güvenli web fontları" olarak bilinen belirli sayıda yazı tipini okuyabilir, böylece tasarımcınız genel olarak kabul edilen bu grup içinde çalışır, fakat ilerleyen teknoloji ve yazılım ile artık script ve kodlar yardımıyla istenilen her font web sitelerinde kullanılabilmektedir.

İçerik : İçerik ve tasarım web sitesinin mesajını görseller ve metinler yoluyla geliştirmek için birlikte çalışır. Yazılı metin okuyucuyu karıştırmamak ve istediklerini vermek için sitenin yerinde kalabilmesi için her zaman alakalı ve yararlı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmeli ve alakalı anahtar kelimeler içeren uygun uzunlukta olmalıdır.