Kartvizit

Kartvizit, firmanızın imajı.

Hizmet
Kartvizit
Ajans
Rüya Markalar
Hizmet Detay
Kartvizit Çeşitleri
Kartvizit firmasal olguların ve dolaylı olarak o firmada görev yapan kişilerin konumlarının firmada üstlendikleri görevleri başkalarına anlatma aracı olarak kullanılan bir araçtır. Kartvizit bir firmanın tüm imajıda olabilir, baskılı evraklarından biri de. ama genel olarak ilk izlenimi oluşturur. genel olarak 8 x 5 cm ebatlarında kullanılır. çünkü cüzdan, dosya içi, kartvizitlik gibi objelerde ayrılan alan budur. 350 gr kuşe kağıt, 240 gr fantazi kağıt, 280 gr amerikan bristol kağıt kullanımı yaygındır. Basılacak kağıda göre bazı sınırlamalar mevcuttur. kuşe kağıda ön-arka trigromi baskı mümkündür. Kartvizitler dört renkli ofset matba makinalarinda, trigromi baski teknigi ile basilmaktadir. Fotograf kalitesinde baski yapilmaktadir. Isterseniz fotografinizi dahi karta bastirabilirsiniz.Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. 
 
Fantazi kağıtta trigromi baskı kağıt yüzeyindeki girintiler çıkıntılar sebebiyle yapılmaz. Genelde fantazi kağıda pantone baskı yapılır. Fantazi kağıt üzerindeki girinti çıkıntılar sebebiyle yoğun zemin kullanılmaz. Yoğun zemin kullanımında boya zemini doldurmayacağı için forse arttırılabilir yada boya daha bir iki tur fazla verilebilir. Fantazi kağıtların ön ve arka yüzeyi farklılık gösterir. Arka yüzey ön yüzeye göre daha düz bir satıh oluşturur. 
 
Markanın doğru ve iyi tanıtılması gerekmektedir. Akıllara daha iyi yer edebilmesi ve daha iyi bir imaja sahip olabilmesi için kartvizit tasarımınızın da doğru planlanmış ve iyi tasarlanmış olması gerekmektedir. Kartvizitler her zaman ön plandadır. Bir firmayı tanıtan, sembolize eden, akıllarda yer etmesini sağlayan öncelikle renk, şekil ve dizayn bütünlüğüdür. Gelin, ihtiyaç duyduğunuz kartvizit tasarımını size hazırlayalım. Firmanızın Reklamı için kartvizitler çok işe yaramaktadır. Birde internette yayınlandığında vede ziyaretçisi yüksek bir sitede yayınlandığında ödediğiniz reklam bedelinin kat be kat üstünde geri dönüşümü olmaktadır. Kartvizit bir şahsın öncelikle kendini kurumsal olarak tanıtma işlevine göre şekil kağıt kalitesi açısından oluşturulmuş hem reklamsal hem müracaat edilecek adres olarak dışarıya deklere edilecek bilgilerin konuşlandırıldığı ve kişilerin sürekli cebinde taşıdığı bir tanışma kartıdır. Burada şundan söz etmeden geçmek mümkün görünmüyor ; kartvizit binlerce bastırılabilir ama biri bir işe yarar ki burada hem şahıslar hem de firmalar kendi tanıtma tanışma kartlarının fonksiyonu sonuçlarını çok verimli şekilde alırlar ve bunlar yeni bir çok piyasaya hakim olmalarına sebebiyet verirler. Kartvizit hem firmaların hem de kuruluşların vazgeçemeyeceği ve vazgeçmemesi gereken bir yaklaşımdır.