Grafik Tasarım

Grafik tasarım görsel bir iletişim sanatı...

Hizmet
Grafik Tasarım
Ajans
Rüya Markalar
Hizmet Detay
Grafik Tasarım Nedir?
Grafik tasarım görsel veya metin düzeyindeki bir mesajı iletmek, bir görselin üzerinde değişiklikler yaparak geliştirmek veya düşünceleri, hayalleri görselleştirmek amacı ile metin ve görseller kullanılarak bunları algılanabilir ve görünebilir bir hale getirerek, çeşitli boyutlarda (iki veya üç boyutlu) çalışmaların düzenlendiği yaratıcı bir zaman akışıdır.

Grafik Tasarımın Genel Özellikleri


Grafik tasarım, televizyonda seyrettiğimiz reklamlardan, diziler, programlara kadar, bir kitap kapağından, tükettiğimiz yiyecek ve içecek paketlerine, bilgisayarlarımızdan, araçlarımıza aklınıza gelen her dalda kullanılabilen ve işlevselliği bulunan bir araçtır grafik tasarım. Bu amaçla grafik tasarım, görsel ekran, baskı teknolojileri, animasyon, film, iç mimari, ürün paketleme, kurumsal marka gibi birçok alan ve ortamda kullanılabilir. Grafik tasarımın temel özellikleri ve ilkeleri hizalama, karşıtlık, vurgulama, denge, orantı, yakınlık, hareket, tekrarlama, ritm ve birlik üzerine kurulmuştur.

Grafik Tasarım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Grafik tasarım yapılırıken yukarıdaki özellikler dikkate alınmaz ise sonuçlar ilerleyen günlerde sorun yaratabilir. Hizalama ve orantı büyük önem taşımaktadır, herhangi bir kayma yada farkedilemeyen görsel orantısızlık, basılı işlerinizde büyük kayıplara sebep olacaktır.