Broşür ve El İlanı

Broşür ve El İlanı, Bilgili ve etkili tanıtım aracınız.

Hizmet
Broşür ve El İlanı
Ajans
Rüya Markalar
Hizmet Detay
Broşür ve El İlanı nedir?
El İlanı
 
El ilanının amacı bir çok kişiye direk olarak bireylere ulamsak için kullanılır. Vurgulanacak resim yada yazılar ilgi çekici olmalı ve kolay anlaşılmalıdır. El ilanının amacı bir çok kişiye direk olarak bireylere ulamsak için kullanılır. Vurgulanacak resim yada yazılar ilgi çekici olmalı ve kolay anlaşılmalıdır. Duyuru ve reklamlarınız için en ucuz tanıtım aracıdır renkli veya çok renkli olarak kullanılır genelde vurgulanacak duyuru veya reklam vurgulanır ve ne kadar sade olursa amacınıza o kadar kolay ulaşırsınız . El ilanı genelde 1. hamur yada kuşe kağıda basılır ve isteğe göre ebatlandırılır.
 
İyi kurgulanmış el ilanı tasarımı firmanızı ve markanızı müşteriye doğru yansıtacak, Sektördeki diğer firmalardan ayrılmanızı sağlayacaktır. Amacını yansıtan el ilanı tasarımı uzun vadede sadık müşteri sağlayacaktır.
 
El ilanı tasarım aşamaları;
 
 * Tarafınızdan gelecek bilgiler bizim için çok şey ifade ediyor. Katalog tasarımda kullanılması istenen metaryeller (Metin, Resim, Anlatılmak istenen konu, Amaçlanan müşteri, İstenilen grafik tasarım, vs.) 
 * El ilanı tasarım için gerekli dökümanlar: Resim, metin, logo, illüstrasyon, web site adresiniz vb. 
 * Metin mevcut değilse; Editörümüz firmanızı ve faaliyetlerinize uygun metin yazıyor. 
 * Resim mevcut değilse; Fotoğraf sanatçısı tarafından firmanızı ve faaliyetlerinizi ve ürünleriniz studyo ortamında doğru ifadeli (stylife) uygun çekiyoruz. 
 * Vektörel logo, (Fh9, Fh mx, Corel Draw, Adobe İllustratör formatında) 
 * El ilanı tasarım için hazır olan fotoğraflar ve metinler grafik tasarım ekibimize aktarıyoruz. 
 * Grafik tasarım ekibimiz fotoğraflar ve metinleri amaca uygun eskiz çalışmalarına başlıyor. 
 * Sunum için ilk renkli çıktı elektronik ortamda (mail ile) gönderiyoruz. 
 * Revizonların ardından el ilanı tasarım için bir adet maketi hazırlıyor.
 * El ilanı tasarım için yazılı onaydan sonra matbaaya gönderiyoruz. Baskıdan çıkan kataloglar tarafımızdan kontrol edilerek paketliyoruz. 
 
Broşür
 
Tanıtım ara çlarının en somut, en canlı ve en özel materyali broşürlerdir. Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenildiği kadar bilgiyi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırmak için oldukça önemli bir araçtır.
 
Rüya Markalar, firma tanıtım broşürleniz için ürün fotoğraflarınızı çekebilir, en iyi şekilde grafik tasarımını yapar, 90 gr.'dan 350 gr kağıda kadar farklı kağıt tiplerine basılabilir, mat yada parlak selefonla da şık bir görünüm kazandırabiliriz. Bununla birlikte özel fantazi kağıtlar kullanarak, özel kesimlerle farklı ve ilginç broşür tipleri tasarlayabiliriz. Broşürün özelliklerinden biride genellikle katlanmış olmasıdır. Bu noktada seçeceğimiz kağıdın gramajı daha çok önem kazaınır. Yüksek gramajlı bir kağıt seçimi, çok katlamalı işlerde iyi sonuçlar vermeyeceği gibi, kalın gramajlı kağıt kullanılan işlerde, fazla sayıda kırım şişmeye neden olur. Bu durum işin geneline, özellikle iç taraftaki baskısına zarar vereceğinden doğru tercih yapmalısınız.
 
Broşür tasarımlarında en önemli nokta broşürün ulaştığı müşteriler ve okuyucular firmanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en doğru ve en öz şekilde tanıtmaktır. Broşürün firmanızın kurumsal kimliğine uygun olması gerekmektedir. Günümüzde cadde ve sokaklarda dağıtılan el broşürleri tasarımları ve bu tasarımların insanları etkileyen ve tasarım hakkında okumaktan zevk duyan renkli görsen ve güçlü hayal gücüyle ortaya çıkan tasarımlardır. Genellikle el reklamları için kullanılır. Firmanızın ve markanızın tanıtımı için ihtiyaç duyduğunuz broşürlere kurumun logosu, amblemi, firmanın kurumsal fontları, kurumsal renkleri, adres bilgileri vb. eklenir. Çok farklı şekillerde hedef kitleye ulaştırılan broşürler, tanıtım için çok etkili bir araçtır. Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenilen bilgi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırır. Diğer ürünlerden farklı bir yere sahip olan broşürler, kısa zamanda güçlü hatırlatma niteliğine sahiptir. 
 
Broşür tasarım aşamaları; 
 
 * İçerik metinleriniz veya resimleriniz hazır değilse, fotoğraflar profesyonel fotoğrafçılarımız tarafından çekilir, metinleriniz metin yazarlarımız tarafından hazırlanır ve grafik ekibimize teslim edilir.
 * İşlenen fotoğraflar ve metinler en güncel tasarım teknikleriyle broşüre uygulanır. Maket oluşturulur ve müşteriye gönderilir.
 * Müşterinin maketi beğenmesi durumunda hazırlanan tasarımın film çıkışları alınır ve matbaya gönderilir. 
 * Matbaa aşaması sırasında iş büyük bir titizlikle kontrol edilir. Oluşabilecek bütün olumsuzlar ortadan kaldırılır.  
 * Basım işleminden sonra en kısa süre de iş ekip üyelerince iş sahibine teslim edilir.