Bloknot | Küp Bloknot

Bloknot, Küp Bloknot promosyon vazgeçilmeziniz.

Hizmet
Bloknot, Küp Bloknot
Ajans
Rüya Markalar
Hizmet Detay
Bloknot, küp bloknot çeşitleri

Bloknot Nedir?

 
Ebat, amaç ve kullanım özellikleriyle farklı standartlarda üretilebilen bloknotlar, firma reklam - tanıtım - promosyon ürünü olarak önemli bir yer tutmaktadır.
 

Bloknot Çeşitleri;

 
Küp Bloknot; Adını, en + boy + yükseklik eşitliğinden alır. Kare ebatlarda, 8 x 8 cm - 9 x 9 cm. ve 10 x 10 cm. 1. hamur kağıda ofset baskılı olarak üretilir. Üst taraftan elastiki tutkal kullanılarak, birarada durması sağlanır. Altta gerektiğinde karton veya farklı bir materyal kullanılabilir. Firma logosu, tanıtım spotu adres ve telefonlar basılarak müşterinizin her an sizi hatırlaması sağlanarak, rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. 
 

Küp Bloknot Kutusu;

 
Firma taleplerine göre, küp bloknotların iç sayfaları üretildikten sonra, kuşak olarak bantlanır. Talep edilen yükseklikteki, iç sayfaların içinde durmasını sağlayan küp bloknot kutusu üretilir, artık müşterinizin masası üzerinde prestijli bir reklam alanı, size ayrılmış olcaktır. Küp bloknot kutuları, kurumsal kimliğe uyumlu bir tasarımla 2-4 renk ofset baskı ve mat - parlak laminasyon seçnekleriyle telematbaa.com'da modellenebilmektedir.
 

Spiralli Bloknot;

 
Talep edilen ebatlarda ve sayfa sayısına göre ofset baskı ile şekillendirilen bloknotlar, firma tanıtımı baskılı alt ve üst karton kapak, tasarım ve basımıda yapıldıktan sonra, spiral ciltleme yöntemiyle, defter şeklinde ciltlenerek üretim sonuçlandırılır. Kapaklar; 250 - 350 gr bristol, kuşe karton üzerine 1-2-3-4 renk ofset baskılı, laminasyonlu, local laklı, varak yaldızlı yapılabilmektedir.
 

Mukavva Kapaklı spiral cilt;

 
İhtiyaca ve amaca yönelik olarak, 170 gr kuşe kağıda 4 renk baskılı olarak üretilen ve mat - parlak laminasyon kaplanan bloknot kapağı, sertlik derecesine göre gri mukavvaya taslanarak alt ve üst kapak olarak kullanılır. Kalıcı yıpranmayan, prestijli bir promosyon ürünü olarak spiral ciltli defter şeklinde üretilebilir.
 

Taç Bloknot; 

 
Adını kapağını açtığınızda ki üst panelden alan bu tip bloknotlar, tek bölümlü veya açılıdığında kapağın sağ ve sol bölümlerde ki bloknotlardan oluşmaktadır.
 

Bloknot Ebatları;

 
10 x 14 cm cep tipi 
14.5 x 21 cm. A/5 21 x 29.7 cm. A/4 
Veya talep edilen ölçülerde 12 x 23, 16 x 23, 14 x 20 cm. amaca uygun olarak modellenebilmektedir. 
 
Bloknot Kağıt özellikleri ve sayfa sayıları; 
 
Klasik olarak bloknotlar 50 yapraklı veya 100 yapraklı olduğu gibi, Basılacak bloknotun, kağıt gramajına göre de yaprak sayısı orantılı olarak artıp eksilebilir. 
Örneğin; Bir otel her odaya her müşterisinin kullanımı için sadece 10 yapraklı bloknot ürettirebilmektedir.
 
Bloknot Kağıt Gramajları; 
 
Genel olarak bloknotlarda yaprak sayısı daha fazla önem taşımakta olduğu için 70-90 gr. aralığında 1. hm. kağıt tercih edilmektedir. Fakat prestijli markalar, lüx bir promosyon ürünü olarak 100 - 120 gr 1. hm. kağıt kullanımını da tercih edebilmektedir.
 
Üretim Şekli; 
 
Klasik Alt kartonlu (Alt gri karton destekli ekonomik model) 
Yandan Kapaklı geçme (250 - 350 gr karton kapak, 2-4 renk baskılı)
Üstten Kapaklı geçme (250 - 350 gr karton kapak, 2-4 renk baskılı) 
Mukavva Sıvamalı Kapak (170 gr kuşe 4 renk baskılı, mukavvaya taslama) 
Spiralli Defter şeklinde (250 - 350 gr karton kapak, 2-4 renk baskılı, spiral ciltli)
 
Bloknot Baskıları; 
 
Düz beyaz Çizgili Kareli İç baskılar; 
Firmanın talebine ve kurumsal yapısına göre 1-2-3-4 renk ofset baskı yapılabilmektedir.